Close

17/08/2016

Reakcia na špekulácie ohľadom nepodpísania zmluvy s KAMI Profit

Vážení susedia,

Víťaz verejného obstarávania na výstavbu školy nepodpísal s obcou zmluvu. Otvorilo to priestor na špekulácie o dôvodoch spoločnosti Kami Profit. Obzvlášť preto, že spoločnosť neuviedla konkrétny a jasný dôvod. Na facebooku sa objavila informácia, že jedným z dôvodov bola aj moja neochota stretnúť sa s predstaviteľmi víťaznej firmy.

Pre úplnosť informácie :

Dňa 25. Júla 2016 ma kontaktoval pán Kanuščák zo spol. Kami Profit, pričom sa vôbec nepoznáme. Dostal som pozvanie na súkromnú návštevu v sídle spoločnosti, ktoré som odmietol. Na naliehanie stanoviť termín stretnutia som si nechal čas na rozmyslenie a zváženie dôsledkov. Po prehodnotení situácie s mojim právnikom a zvážení dôsledkov som 27. Júla 2016 napísal p. Kanuščákovi nasledovnú sms:

„Váž. pán Kanuščák. Po konzultácii s právnikom, ktorý mi neodporučil naše ani nezáväzne stretnutie ku problémom v obci z Vašej iniciatívy, so zreteľom na moje členstvo v Komisii na výstavbu škôl v obci Ch.G., rovnako aj iniciátora referenda a Vás ako víťaza oboch VO na dodávku školy, či na Promcene ale aj na JA, Vám oznamujem, že sa neoficiálneho stretnutia s Vami, rovnako ani iným zástupcom Vašej spol. nezúčastním. Ak mi bude z Vašej strany zaslane pozvanie na oficiálne stretnutie so zástupcami obce, rád sa takého stretnutia zúčastním. Informácie o dianí a problémoch v obci si viete v pohode získať z médií alebo v septembri na plánovanom zastupiteľstve. S úctou Selep“

Na túto sms som dostal od Kami Profi odpoveď : „Nerozumiem.“

Ja tiež nerozumiem, prečo firma na 1. mieste vo verejnom obstarávaní kontaktuje mňa. Som síce člen Komisie pre výstavbu škôl v obci a občiansky aktivista, ale v žiadnom prípade nemôžem konať ani rozhodovať za obec. Všetky otázky ohľadom financovania a záruk musia smerovať na obecný úrad – starostovi obce. Vždy vystupujem transparentne a ani v tomto prípade neurobím výnimku. Nebudem sa s víťazom súťaže stretávať „poza bučky.“ Preto som ponúkol oficiálne stretnutie aj so zástupcami obce, kde si firma Kami Profit mohla vyjasniť svoje otázky.

Túto komunikáciu som nemal v úmysle rozmazávať ani medializovať, ale nechal som na kompetentných, ako veci uzavrú bez toho, aby som kohokoľvek kontaktoval.

Na moje prekvapenie prišla ešte ďalšia sms 8. Augusta 2016, v ktorej p. Kanuščák napísal, že nebudú obetným baránkom v tak rozhádanej obci.

Doteraz som nepochopil, aký bol cieľ tejto aktivity, zvlášť, ak bola ponuka na oficiálne spoločné stretnutie nevypočutá. Ani na okamih neľutujem, že som odmietol súkromné stretnutie.

S úctou

Jozef Selep