Close

11/07/2016

Predražená oprava ulíc

Posvieťme si na rekonštrukciu ulíc Karpatská a Na kŕčoch, ktorá sa urobila na jar tohoto roku. Poslanci síce schválili kompletnú rekonštrukciu asfaltového krytu, ale starosta svojvoľne rozhodol, že sa vykonajú len opravy asfaltového povrchu (tzv. flekovanie). Celkovo sa týmto spôsobom zaflekovala plocha vo veľkosti 650 m2. Opravu realizovala spoločnosť ABC servis s.r.o. za 35 988 Eur. Meter štvorcový opravenej plochy nás tak vyšiel na viac ako 55 Eur.
ulicarekon2

Porovnajme si to s kompletnou rekonštrukciou asfaltového krytu na ulici Mila Urbana, ktorá sa robila v roku 2014. Tam sa kompletne vymenil asfaltový kryt v rozsahu 1950 m2 a stálo nás to 35 907 Eur. Jeden meter štvorcový tak vyšiel na 18,4 €.
Starosta Benčík nám opäť ukázal, ako mu záleží na obecných peniazoch, keď flekovanie obstaral trikrát drahšie ako kompletnú rekonštrukciu.
ulicarekon1

Navyše, krátko po odvzdaní diela, zamestnanci obecného úradu dňa 11.5.2016 opravovali predražené flekovanie so strojom, ktorý patrí obecnému podniku služieb. Prečo sa na náklady obce opravuje niečo, za čo dostala kráľovsky zaplatené spoločnosť ABC servis s.r.o?

Ján Granec – poslanec Chorvátskeho Grobu